Az energetikai tanúsítvány 5-15 számozott oldalból áll, az épület bonyolultságától függően. Az előlapja tartalmaz minden fontos információt, pl. a besorolási osztályt. A közbenső oldalak a végeredményként kapott osztály alapjául szolgáló műszaki adatokat és számításokat tartalmazzák.
A tanúsítvány számítási része sorról sorra tartalmazza az épületenergetikai számításokat, amelyek alapján a besorolást megkapta a tanúsítványt. Bár ezek a számítások csak szakmabeliek számára érthetőek, mindenképp szükséges a rögzítésük, ugyanis így a későbbi vita kizárható a tanúsítvány szakszerűségével kapcsolatban.
A tanúsítvány kötelező fejezete a korszerűsítési javaslat. Ezt akkor kell összeállítani a tanúsító mérnöknek, ha az energiaosztály CC vagy annál rosszabb. A javaslatok az épület energetikai felújítására irányulnak, felsorolják a költséghatékonyan megvalósítható intézkedéseket, az adott ház ismeretében.
Az energiatanúsítvány a mellékletekkel zárul. Ide kerülnek a kötelezően elkészítendő fotók az épületszerkezetekről, épületgépészetről, nyílászárókról.